قرنیه قسمت شفاف جلوی کره چشم است که مثل شیشه پنجره داخل چشم را از محیط خارج جدا می کند. قرنیه دو وظیفه مهم دارد: یکی آنکه پرتوهای نور را به داخل چشم هدایت و آن ها را روی پرده شبکیه متمرکز کند، دوم آنکه از ساختمان داخل کره چشم محافظت نماید. این عضو بسیار مهم و با اهمیت ممکن است به بیماری هایی مانند کراتوکونوس یا قوز قرنیه و کدورت دچار شود. تشخیص و درمان به موقع این بیماری ها سبب حفظ و پایداری بینایی می شود و در غیر این صورت نیازمند درمان های پیچیده است. کلینیک فوق تخصصی قرنیه بیمارستان چشم پزشکی رازی این خدمت را با حضور متخصصان کارآزموده و استفاده از پیشرفته ترین وسایل تشخیصی و درمانی ارائه می دهد و در خدمت شما عزیزان میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 81034-021 تماس حاصل فرمایید.

آب مروارید یا کاتاراکت

آب مروارید یا کاتاراکت شایع ترین بیماری چشم به شمار می رود. این بیماری می تواند ناشی از عوامل گوناگون باشد که عمدتا عبارتند از:
  • کاتاراکت ناشی از افزایش سن که بیشترین علت بروز کاتاراکت را تشکیل می دهد.
  • کاتاراکت مادرزادی: برخی نوزادان گاه با کاتاراکت به دنیا آمده یا در کودکی دچار آن می شوند که معمولا دوطرفه است. این نوع کاتاراکت معمولا تأثیری روی بینائی ندارد اما اگر اثر گذار باشند باید برطرف شود.
  • کاتاراکت ثانویه که معمولا در افرادی ایجاد می شود که دچار بیماری های دیگری از قبیل دیابت هستند و یا گاه به علت استفاده از کورتیکوستروئیدها دچار آن می شوند.
  • کاتاراکت ناشی از حوادث که معمولا مدت کوتاهی پس از بروز یک حادثه یا از سالها پس از آن بروز می نماید.
در درمانگاه کاتاراکت بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی رازی چشم پزشکان ما این بیماری را به بهترین نحو و با بهره گیری از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته درمان می کنند.