ليزیک نوعی جراحی است که به کمک دستگاهی به نام میکروکراتوم به منظور اصلاح مشکلات بینایی اعم از نزدیک بینی ، پیرچشمی و آستیگماتیسم انجام می شود و به فرد کمک می کند تا عینک خود را کنار بگذارد. در واقع با انجام جراحی لیزیک در تبریز یا سایر شهر های ایران می توان قرنیه چشم را برای تمرکز بهتر نور اصلاح کرد. جراحی تصحیح بینایی با لیزر کاملا بدون درد بوده و غالبا هر دو چشم در یک ربع جراحی می شوند. در عمل جراحی لیزر چشم قسمتی از ضخامت قرنیه توسط تیغه های میکروکراتوم یا لیزر فمتوسکند برش داده و جمع می شوند و پس از اینکه لیزر تابانده شد ، لایه جمع شده به محل قبلی بازگردانده خواهند شد. در این بخش از مقاله ؛ برای آشنایی بیشتر شما با مفاهیم نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم ؛ توضیحاتی بیان داشته ایم.

در برخی افراد بزرگی کره چشم یا دفرمیتی انحنای قرنیه ، سبب تمرکز نور در قسمت جلوی شبکیه شده و در نتیجه ، دیدن اشیائی که در فاصله دور قرار دارند برای فرد دشوار می شود که اصطلاحا گفته می شود که فرد دچار نزدیک بینی است این عارضه با انجام جراحی لیزیک در تبریز به دست بهترین جراح و متخصص چشم در تبریز قابل رفع و درمان می باشد.

برخی افراد دارای کره چشم با اندازه متوسط هستند یا این که انحنای قرنیه آن ها دچار دفرمیتی است ، لذا در این افراد نور در قسمت پشت شبکیه تمرکز بافته و بدین ترتیب امکان دیدن اشیاء در فاصله نزدیک برای آن ها دشوار می گردد.

نامنظم بودن شکل قرنیه یا به اصطلاح اعوجاج قرنیه ، سبب بروز آستیگماتیسم شده و دیدن اشیاء در فواصل دور و نزدیک را مشکل می کند.