آموزش, کارکنان

حفظ سلامت چشم هنگام آرایش

امروزه استفاده از لوازم آرایشی خصوصا در چشم و اطراف آن به امری اجتناب ناپذیر برای خانمها تبدیل شده است که در برخی موارد عدم رعایت موارد بهداشتی منجر به آسیب رسیدن به چشم یا عفونت و …. می گردد. رعایت موارد زیر میتواند به شما کمک کند کمتر دچار مشکلات این چنینی شوید:

اگر عفونت چشمی دارید، تا بهبودی کامل از مصرف محصولات آرایشی چشم خودداری کنید. در صورت مصرف و ایجاد التهاب، استفاده از آن فرآورده را به‎سرعت متوقف و اگر التهاب باقی ماند، به چشم پزشک مراجعه کنید. (میتوانید به درمانگاه فوق تخصصی رازی مراجعه فرمایید) همچنین در صورتی که پوست اطراف چشم شما ملتهب است، از مصرف محصولات آرایشی چشم خودداری کنید.

هیچگاه محصولات آرایشی چشم خود را با دیگران به صورت مشترک استفاده نکنید؛ استفاده مشترک از محصولات، می‎تواند میکروب و عفونت را از یک فرد به فرد دیگر منتقل کند. پس لازم است از به‎کاربردن نمونه‎هایی که در فروشگاه‌ها به طور مشترک استفاده می‌شود، خودداری کنید. در عین  حال از فرآورده‌های آرایشی قدیمی استفاده نکنید و بدانید حداکثر زمان نگهداری فرآورده، سه ماه بعد از باز شدن درب آن است و مواردی که متوجه تغییر رنگ و بوی فراورده شدید، مصرف آن را متوقف کنید.

توجه کنید که تمامی محصولات آرایشی باید در شرایط مناسب نگهداری شوند. عدم رعایت اصول بهداشتی در زمان مصرف فرآورده‌های آرایشی باعث می‌شود باکتری‌ها در محصولاتی از قبیل ریمل و خط چشم رشد کنند و باعث ایجاد عفونت در چشم شوند. به طور مثال برس ریمل را روی میز قرار ندهید، چون باعث آلودگی آن می‌شود. قبل از مصرف محصولات آرایشی مخصوص چشم، حتما دست‌هایتان را با دقت بشویید. هیچگاه به محصولات آرایشی چشمی، آب اضافه نکنید، چون ممکن است باعث وارد شدن آلودگی به محصول شده و منجر به آسیب چشم شود.

توصیه می‌شود هنگام حرکت ماشین هیچگاه از محصولات آرایشی چشم استفاده نکنید؛ چون ممکن است توقف ناگهانی باعث ضربه و آسیب به چشم شود. از طرفی باید توجه کنید که صرفا از محصولات مخصوص چشم برای آرایش چشم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *