آموزش, کارکنان

جراحی پلاستیک پلک

از نظر زیبایی شناسی، چشم‌ها مهم‌ترین بخش صورت محسوب می‌شوند. چشم‌ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالت هیجانی و خلقی وی نیز هستند و متاسفانه چشم‌ها و پلک ها زودتر از سایر اعضای بدن علائم پیری را نشان می‌دهند.

عمل جراحی پلاستیک پلک ها که اصطلاحاً «بلفاروپلاستی» نامیده می شود برای برداشتن پوست اضافی، پف پلک‌ها و در مواردی اصلاح گودی آن‌ها انجام شده و هدف اصلی آن جوان ساختن چهره افراد است..

چه کسانی کاندید جراحی زیبایی پلک هستند؟

بهترین کاندیداهای جراحی زیبایی پلک کسانی هستند که حداقل ۳۵ سال سن دارند و شل شدن و آویزان شدن پوست پلک‌ها یا پف زیر چشم باعث تغییرات ناخوشایند در چهره آن‌ها شده است (البته در موارد استثنایی، افراد جوان‌تر که مشکلات فوق را پیدا کرده‌اند نیز می‌توان تحت عمل جراحی قرار داد.) برای انجام جراحی لازم است که فرد به طور کلی سالم بوده و بیماری خاصی نداشته باشد. شخص باید انتظارات واقع بینانه و معقولی از این عمل و نتایج آن داشته باشد و در این خصوص دیدن تصاویر قبل و پس از جراحی سایر افراد و احیانا مشورت با افرادی که قبلا جراحی شده اند می تواند کمک کننده باشد.
باید توجه داشت که جراحی بلفاروپلاستی موارد زیر را بهبود نمی‌بخشد:
حلقه های سیاه اطراف چشم، چروک‌های اطراف پلک و بین دو ابرو و پیشانی (برای اصلاح این موارد تزریق بوتوکس روش مناسبی است) و افتادگی ابرو که به‌طور همزمان با عمل جراحی بلفاروپلاستی یا به‌طور جداگانه در یک جلسه دیگر به جراحی نیاز دارد.

اقدامات قبل از جراحی

قبل از عمل جراحی، معاینه دقیق چشم پزشکی ضروری است. تعیین قدرت بینایی، بررسی وضعیت لایه اشکی، بررسی حرکات چشم و اعصاب حرکتی و حسی چشم و صورت، بررسی وضعیت ابروها و قرینه بودن آن‌ها از جمله معایناتی است که باید انجام شوند.
وجود بیماری خاص، حساسیت دارویی یا مصرف داروی خاص باید به پزشک معالج اطلاع داده شود. لازم است داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپرین و مشابه آن طبق نظر پزشک معالج از ۱۰ روز تا ۲ هفته قبل از عمل قطع شوند.
قبل از عمل باید وضعیت سیستمیک شخص نیز بررسی شده و آزمایش‌های خون مورد نیاز انجام شود. در صورت تشخیص بیماری خاص باید مورد بررسی و در صورت نیاز با متخصص مربوطه مشاوره شده و بیمار تحت درمان قرار گیرد.

روش جراحی

این جراحی به طور معمول نیازی به بستری شدن ندارد و تقریبا همیشه با بی حسی موضعی انجام می‌شود. در موارد بسیار استثنایی بسته به وضعیت بیمار و در صورت صلاحدید پزشک، ممکن است جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *