خدمات سرپایی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی رازی

درمانگاههای تخصصی و فوق تخصصی شامل :

قرنیه قسمت شفاف جلوی کره چشم است که مثل شیشه پنجره داخل چشم را از محیط خارج جدا می کند. قرنیه دو وظیفه مهم دارد: یکی آنکه پرتوهای نور را به داخل چشم هدایت و آن ها را روی پرده شبکیه متمرکز کند، دوم آنکه از ساختمان داخل کره چشم محافظت نماید. این عضو بسیار مهم و با اهمیت ممکن است به بیماری هایی مانند کراتوکونوس یا قوز قرنیه و کدورت دچار شود. تشخیص و درمان به موقع این بیماری ها سبب حفظ و پایداری بینایی می شود و در غیر این صورت نیازمند درمان های پیچیده است. کلینیک فوق تخصصی قرنیه بیمارستان چشم پزشکی رازی این خدمت را با حضور متخصصان کارآزموده و استفاده از پیشرفته ترین وسایل تشخیصی و درمانی ارائه می دهد و در خدمت شما عزیزان میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 81034-021 تماس حاصل فرمایید.

شبکیه داخلی ترین لایه چشم می باشد و از سلول های گیرنده نور و نورون ها یا اعصاب بینایی تشکیل شده است. این لایه بسیار نازک حدود 75درصد مساحت چشم را می پوشاند و هرگونه اختلال در عملکرد آن و عروق خونی مرتبط اثر نامطلوب روی بینایی ایجاد می کند و در برخی موارد سبب آسیب های جدی و نابینایی می شود. شایع ترین این بیماری ها عبارتند از: رتینوپاتی دیابتی و دژنراسیون وابسته به سن ماکولا یا AMD. آگاهی از این بیماری‎ ها و انجام تشخیص و درمان به موقع آنها امری حیاتی است. درمانگاه شبکیه بیمارستان فوق تخصصی رازی این خدمت را با حضور متخصصان کارآزموده و استفاده از پیشرفته ترین وسایل تشخیصی و درمانی از جمله جدیدترین دستگاه های تصویربرداری OCT، لیزر شبکیه و ویترکتومی ارائه می دهد و در خدمت شما عزیزان میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 81034-021 تماس حاصل فرمایید.

استرابیسم به حالتی گفته می شود که چشم ها هم محور نباشند. در دید طبیعی زمانی که دو چشم بر روی یک نقطه واحد تمرکز کنند، مغز تصاویر تشکیل شده در دو چشم را با هم ترکیب کرده و به یک تصویر واحد و سه بعدی تبدیل می کند که این تصویر سه بعدی باعث درک عمقی اشیا می شود. وقتی که یکی از چشم ها در محور طبیعی خود نباشد، دو تصویر مختلف به مغز ارسال می شود. این عارضه در کودکان و به ویژه آنهایی که سابقه فامیلی دارند شایع است و به سادگی درمان می شود. با افزایش سن مراحل درمان پیچیده خواهد شد و فرد را با محدودیت های اجتماعی و عارضه های ثانویه بینایی روبه رو می کند. درمانگاه فوق تخصصی استرابیسم بیمارستان چشم پزشکی رازی این خدمت را با حضور متخصصان کارآزموده و پیشرفته ترین وسایل تشخیصی و درمانی ارائه می دهد و در خدمت شما عزیزان میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 81034-021 تماس حاصل فرمایید.

گلوکوم یا آب سیاه به بیماری است که طی آن عصب بینایی در اثر عواملی مانند افزایش فشار داخل چشمی آسیب می بیند. از آنجا که عصب بینایی مسئولیت انتقال اطلاعات بینایی به مغز را برعهده دارد، آسیب آن به تدریج موجب نقص میدان بینایی می شود و در صورتی که بیماری درمان نشده و پیشرفت کند در نهایت می تواند به نابینایی کامل منجر شود. این بیماری انواع مختلفی دارد که عبارتند از: گلوکوم مادرزادی، گلوکوم زاویه باز و گلوکوم زاویه بسته درمانگاه فوق تخصصی گلوکوم بیمارستان چشم پزشکی رازی این خدمت را با حضور متخصصان کارآزموده از جمله استاد دکتر حیدر امینی از برترین اساتید این رشته در ایران و استفاده از پیشرفته ترین وسایل تشخیصی و درمانی از جمله جدیدترین دستگاه های تصویربرداری OCT و همچنین درمان های لیزری و جراحی ارائه می دهد و در خدمت شما عزیزان میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 81034-021 تماس حاصل فرمایید.

اربیت و مجاری اشکی / بیماریهای پلک

در این درمانگاه ناهنجاری ها، صدمات و آسیبهای وارد شده به پلکها، مجرای اشکی و کاسه چشم مورد معاینه، تشخیص و تعیین پروتوکل درمانی قرار می گیرند.

این معاینات شامل بررسی های قبل و بعد از عمل جراحی می شود.

در درمانگاه جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم مواردی از قبیل کودکان وبالغینی که دچار ناهنجاری های ژنتیکی پلکها و ابروها هستند و نیز ناهنجاری های ناشی از سن، صدمات و یا جراحی های قبلی مورد ارزیابی قرار میگیرند. همچنین جراحان ما عملهای متعدد زیبائی نواحی اطراف چشم از جمله ترمیم ناهنجاری پلکها ( بلفاروپلاستی) و تزریق بوتوکس برای برطرف سازی چین وچروک را در این درمانگاه هنرمندانه طراحی وبرنامه ریزی می کنند.

بررسی و تصمیم گیری در خصوص مواردی از قبیل تخلیه چشم، صدمات پلک و کاسه چشم، پلک زدنهای ناخواسته، چرخش لبه پلکها به داخل ( انتروپیون) و یا خارج (اکتروپیون)، افتادگی پلک، ترمیم کانال اشکی و برداشتن تومورهای پلک و دیگر موارد مشابه نیز در این درمانگاه انجام می پذیرد.

با توجه به کمبود درمانگاه اختصاصی کودکان در زمینه چشم پزشکی، بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی رازی  نسبت به راه اندازی درمانگاه اختصاصی کودکان اقدام کرد. به طور معمول معاینه کودکان دو تا سه برابر معاینه بزرگسالان زمان نیاز دارد زیرا چشم پزشک در این بیمارستان، ابتدا با کودک بازی می کند و ارتباط صمیمانه ای با کودک برقرار میشود. در همین حین معاینه را انجام می دهد در نتیجه وقت زیادی صرف می شود و این کار نیازمند اختصاص زمان کافی و داشتن مهارت های قوی ارتباطی توسط چشم پزشک است.

کودک از لحظه ورود به این بیمارستان زیر نظر تیم مجرب درمانی قرار گرفته و مراحل زیر انجام می شود.

  1. پذیرش
  2. کارشناسان بینایی سنجی
  3. معاینه چشم پزشک

باید توجه داشت که بعضی معاینه ها چند مرحله ای است و می بایست بخش های مختلف چشم کودک از جمله شبکیه، اتاق قدامی و خلفی، میزان انحراف و شماره چشم به دقت اندازه گیری شوند تا بهترین نتیجه از درمان حاصل شود.

در کلینیک اختصاصی کودکان بیمارستان چشم پزشکی رازی  تمامی این مراحل با دقت انجام و علاوه بر آن عصب و همه ساختارهای چشم کودک مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.

درمانگاه کودکان بیمارستان فوق تخصصی رازی از چند واحد اختصاصی تشکیل شده است که عبارتند از:

  • بخش تنبلی چشم
  • بخش کم بینایی
  •  بخش استرابیسم
  • بخش جراحی

برای انجام مشاوره و تعیین وقت معاینه می توانید با شماره تلفن 02181034 تماس بگیرید و سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. ضمنا قابل ذکر است  هزینه ویزیت کلینیک کودکان تفاوتی با هزینه سایر متخصصان ندارد و مطابق با تعرفه های مصوب دریافت می شود و میتوانید با خیال راحت بهترین درمان برای کودک دلبند خود انجام دهید.

عمل لیزیک :

جراحی های انکساری مجموعه ای از روشهایی است که توان تمرکز چشم را بهبود میبخشد

لیزیک ( Lasic (laser Assisted in situ keratomileusis

رایجترین نوع جراحی چشم با لیزر است که برای درمان عیوب انکساری استفاده میشود. در این روش جراح با ایجاد یک برش نازک  در بافت لایه خارجی قرنیه با دستگاه لیزر قرنیه را تغییر شکل و اصلاح میکند.

فمتولیزیک:

 روش اصلاح عیوب انکساری با روش فمتوسکند Femto Second بعنوان کارآمدترین فناوری در جراحی با لیزر شناخته میشود. این جراحی بدون تیغ جراحی است که جراح از دو نوع لیزر جهت اصلاح قرنیه استفاده میکند. عوارض این روش از سایر درمانهای اصلاح عیوب انکساری کمتر است.

کاهش خطر ایجاد خراش در حین جراحی، کاهش خطر آستیگماتیسم پس از جراحی، کاهش دوره ریکاوری، کاهش خطر ابتلا به عفونت، پیش بینی ضخامت برش و انتخاب گزینه های بیشتر در برش از مزایای این روش است.

لازک

جراحی چشم لازک Laser Epithelial keratomileusis از روشهای دیگر جراحی اصلاح بینایی است که دارای مزایای دو عمل جراحی لیزیک و پی آر کی (PRK) میباشد. در عمل جراحی لازک لایه بسیار نازک قرنیه اپی تلیوم برداشته میشود و پس از بازسازی قرنیه، لنز تماسی برای بانداژ و بهبود بهتر چشم قرار داده میشود.

PRK

روش پی آر کی Photo Refractive Keratectomy نوعی روش جراحی انکساری جهت اصلاح نزدیک بینی – دوربینی و آستیگماتیسم است. در این روش نیز مانند لیزیک از طریق تغییر شکل قرنیه سبب میشود نور رسیده به چشم بروی شبکیه فوکوس شود. زمان بهبودی و رسیدن به دید کامل در عمل PRK طولانی تر از روش لیزیک میباشد.

PTK

روش PTK (Photo Therapeutic Keratectomy) استفاده از لیزر در درمان بیماریهای قرنیه میباشد. سه گروه از بیماران شامل کدورتهای قرنیه، سطح نامنظم قرنیه و اروریونبای مکرر جهت PTK انتخاب میشوند.

رینگ داخل قرنیه :

رینگ داخل قرنیه یا کرارینگ (Keraring-intracorneal segments) روش ایمپلنت رینگ داخل قرنیه پیشرفته تنها گزینه درمانی موجود برای کراتوکونوس میباشد و در موارد بسیار پیشرفته قوز قرنیه یا در بیمارانیکه به دلیل مشکل قرنیه دیگر قادر نیستند از لنزهای تماسی استفاده نمایند بکار گرفته میشود.

 

لیزر درمانی شامل :

لیزر MPC (Macular photo Coaglation) 
این لیزر در نقاطی که خونریزیها و نشت خون در مرکز شبکیه میباشد صورت میگیرد. انرژی، اندازه و تعداد اسپات (Spot) آن کم می باشد.

لیزر PRP (Pan Retinal Photo Coagulation) 
لیزر PRP برای درمان افراد دیابتی همراه با رگ زایی استفاده می شود. در این روش با استفاده از لیزر در قسمت بزرگی از شبکیه عروق غیرطبیعی و عوامل تولید کننده عروق جدید از بین می رود.

لیزر Yag Capslotomy 
با استفاده از لیزر Yag سوراخهای ظریفی در کپسول عدسی ایجاد شده و موجب شفاف شدن عدسی کدر و عبور مجدد نور از عدسی میشود. این روش چند سال بعد از انجام عمل آب مروارید به علت کدورت کپسول خلفی انجام شده و یکبار برای همیشه میباشد و به طرز قابل قبولی باعث بهبود حدت بینایی میشود. این روش بدون درد است و کمتر از 15 دقیقه طول میکشد.

لیزر PDT یا فتودینامیک (Photodynamic therapy) 
لیزر فتودینامیک با استفاده از تزریق یک داروی ویژه در سیاهرگ بیماربه نام ویزوداین که با نور فعال میشود، نواحی غیرطبیعی با این دارو مشخص تر شده و توسط لیزر از بین می روند.

لیزر PI (Peripheral iridotomy) 
این روش در گلوکوم با زاویه بسته انجام میشود که با انجام آن زاویه باز شده و از فشار چشم کاسته می شود.

لیزر ALPI یا Iridoplasty Argon Laser Peripheral یا ایریدوتومی محیطی با لیزر: این لیزر برای افرادی که گلوکوم زاویه بسته اولیه دارند یا در معرض خطر ابتلا ببه گلوکوم زاویه بسته حاد هستند مناسب است. در این روش پس از بی حسی از طریق قطره های چشمی، پرتوهای لیزر به نقاط معینی از عنبیه فرد تابانده میشود و با ایجاد سوراخهای میکروسکوپی در عنبیه سبب برابری فشار جلوی چشم با پشت چشم می گردد.

ترابکولوپلاستی لیزری محیطی (Selective Laser Trabeculoplasty)
روش ترابکولوپلاستی لیزری محیطی SLT انتخابی برای افرادی که گلوکوم زاویه باز دارند استفاده میشود. با استفاده از پرتوهای لیزر با انرژی بالا بداخل شبکه ترابکولار چشم به تخلیه مایع به بیرون از چشم و کاهش فشار داخل چشم کمک می کند. این روش بدون درد است وحدود 15 دقیقه طول می کشد. .